Poznáme 10 dôvodov prečo piť Aloe Vera gél/šťavu | PanaVita
Pomáha kolagén zubom a ďasnám?
Pomáha kolagén zubom a ďasnám?
24. júla 2023
Ako vybrať melón: 5 tipov pre dokonalý výber
Ako vybrať melón: 5 tipov pre dokonalý výber
31. júla 2023

Poznáme 10 dôvodov prečo piť Aloe Vera gél/šťavu

Aloe Vera gél, zázračná rastlina púšte, ktorej liečivé účinky ovplyvňujú náš zdravotný stav, aj celkový vzhľad, je už stáročia obľúbená v tradičnej medicíne. Svoje výnimočné miesto získala vďaka množstvu vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré obsahuje. Málokto však vie, že táto zelená kráska je nielen efektívnym pomocníkom v boji proti mnohým chorobám, ale tiež skvelým doplnkom stravy.

Pozývame vás na pútavú cestu za objavovaním tajomstiev Aloe Vera, ktorá vám ukáže jej skutočnú silu a význam pre naše zdravie a krásu. Jej účinky na zdravie sú tak významné, že sa stala súčasťou mnohých doplnkov výživy a kozmetických prípravkov.

Pridajte sa k nám a spoznajte 10 dôvodov, prečo by ste mali začať piť Aloe Vera gél/šťavu. Opíšeme vám, ako môže tento malý zázrak púšte napomôcť vašemu zdraviu a pohode.

1. Podpora zdravého tráviaceho systému

Aloe Vera je prirodzeným detoxikantom, ktorý podporuje schopnosť tráviaceho traktu absorbovať živiny z konzumovanej potravy a zároveň znižuje prítomnosť škodlivých baktérií. To všetko sa deje prirodzenou cestou! [1]

2. Zabezpečenie zdravia a hygieny ústnej dutiny

Aloe Vera významne prispieva k udržaniu zdravej ústnej dutiny. Pravidelné pitie Aloe Vera je preto skvelým spôsobom, ako sa o ňu postarať, obzvlášť ak sa kombinuje s používaním kvalitnej zubnej pasty.

3. Zmierňovanie bolesti

Aloe vera je všeobecne známa svojimi rýchlymi upokojujúcimi vlastnosťami, ktoré zvlášť oceníte pri drobných popáleninách, rezoch, odreninách alebo podráždenej pokožke. Ďalšou z jej výhod je stimulácia tvorby kolagénu. [2]

4. Aloe Vera gél ako podpora imunitného systému

Aloe vera je prirodzenou cestou podporovania imunitného systému. Je bohatá na prirodzené “imunitné stimulanty”, ktoré poskytujú dostatok zdrojov pre posilnenie obranyschopnosti organizmu. Pravidelné konzumovanie Aloe Vera Gélu môže byť pre Váš imunitný systém cennou pomôckou.

5. Podpora produkcie kolagénu a elastínu

Aloe Vera dokáže do Vášho tela dodávať bohaté množstvo stavebných látok potrebných pre zdravú pokožku. Denne dodané tieto látky pomocou aloe vera pomôžu vašej pokožke efektívne bojovať proti starnutiu. [3]

6. Kontrola telesnej hmotnosti a dodávanie energie

Regulárne používanie Aloe Vera Gélu môže pomôcť očistiť tráviaci systém. Naša strava obsahuje mnoho látok, ktoré môžu vyvolávať pocit únavy a vyčerpania. Aloe Vera Gél vám môže dodávať viac energie, zlepšiť vaše celkové pocity a pomôcť udržiavať zdravú telesnú hmotnosť. [4]

7. Denné dodávanie minerálov

Aloe vera obsahuje množstvo minerálov, vrátane vápnika, sodíka, železa, draslíka, chrómu, horčíka, mangánu, meďi a zinku. Aloe vera predstavuje skvelý zdroj minerálov v jednom! Je všeobecne známe, že pre udržanie celkového zdravia je nevyhnutné zahrnúť do našej stravy potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Aloe Vera Gel je prirodzený a zdravý spôsob, ako doplniť tieto látky v našom tele.

8. Potrebná denná dávka vitamínov

Gel z Aloe Vera je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C a E, spolu s kyselinou listovou. Telo si nedokáže tieto vitamíny vytvárať samo, a preto je dôležité ich pravidelne dopĺňať prostredníctvom vhodnej stravy. Výborným spôsobom na doplnenie týchto vitamínov je pravidelné konzumovanie Aloe Vera Gélu, ktorý v našom tele vytvára prirodzený ochranný systém. [5]

9. Pevnosť a zdravie vlasov

Aloe Vera je bohatá na enzýmy, aminokyseliny a stopové prvky, ktoré prirodzene posilňujú vlasy. Poskytuje vlásku potrebnú hydratáciu, posilňuje korienky, zlepšuje kvalitu vlasov a zanecháva ich jemné a lesklé.

10. Základné stavebné prvky nášho tela

Aminokyseliny sú považované za základné stavebné prvky nášho tela. Osem z týchto esenciálnych aminokyselín si však telo nedokáže samo vytvoriť. Aloe Vera však tieto aminokyseliny obsahuje! Pravidelným konzumovaním Aloe Vera Gélu zabezpečíte prísun týchto dôležitých aminokyselín do svojho tela a udržíte si tak dobrý stav zdravia.

Bio aloe vera gél od PanaVita

Predstavuje čistý Aloe vera gél na pitie obohatený o med. Tento pomer 90% aloe vera šťavy a 9% medu zabezpečuje dodanie energie, podporuje zdravé trávenie a posilňuje imunitný systém. Aloe Vera gél s medom je odpoveďou na zlepšenie životného štýlu jednotlivca.

Aloe vera šťava si svojim vzhľadom pripomínajúcim priehľadnú vodu, pochádza z vnútornej dužiny tejto rastliny. Je plná vody a prospešných zlúčenín, ktoré sú pre náš organizmus nesmierne dôležité. Na chuť je ľahká a osviežujúca, ideálna na doplnenie hydratácie tela. Ako bonus navyše ponúka množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú pre nás neoceniteľné, najmä pre detoxikáciu a regeneráciu organizmu.

panavita-aloe-vera-gel-s-medom-napoj-vyhodne-balenie

Vyskúšajte aj vy Aloe Vera gél na pitie s medom

Prírodný zázrak pre vaše zdravie a vitalitu!


Použité zdroje:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34427371/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22242640/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34851249/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23997718/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26698599/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *