Zdravie a krása

Podpora kĺbov v staršom veku? Máme riešenie!

Podpora kĺbov v staršom veku? Máme riešenie!

Každý z nás by chcel stráviť celý svoj život bez zbytočných bolestí pri pohybe. Sme aktívni ľudia, ktorí majú množstvo záujmov, s boľavými kĺbmi a pohybovým aparátom sme sa však vo vyššom veku naučili žiť. Dá sa to aj inak? Ale áno, kľúčom je prevencia a správna vnútorná výživa.

Čo je dobré na kosti a kĺby

Príroda určila nášmu telu istý harmonogram, a je neodškriepiteľným faktom, že niektoré kľúčové látky si so stúpajúcim vekom prestáva tvoriť v takom množstve, ako by potrebovalo. Jednou z nich je práve kolagén. Stavebná bielkovina, ktorá tvorí až okolo 70-80% hmoty kĺbovej chrupavky, ale nachádza sa tiež v kostiach, šľachách a tkanivách všade v tele, vrátane pokožky. Kolagén je ideálna podpora kĺbov v staršom veku.

Organizmus človeka si ho postupne tvorí čoraz menej a v strednom veku môže byť nedostatok kolagénu jednou z príčin, prečo nás všetko dlhodobo pobolieva. Najsilnejšia kĺbová výživa by teda aj podľa medicínskych odborníkov mala obsahovať práve tento proteín.

Ľudia v strednom a vyššom veku už nedôverujú hocičomu, no práve vek od 50 rokov vyššie je tým najvhodnejším pre užívanie kolagénu. Dôležité je však vybrať si účinný produkt, keďže na trhu ich je už mnoho.

Kĺbová výživa pre seniorov

U šesťdesiatnikov je už syntéza vlastného kolagénu výrazne nižšia, než u mladých ľudí. Kvalitný výživový doplnok je pritom schopný podporiť proces tvorby kolagénových molekúl tak, že dodá telu kolagénové peptidy.

Správny prístup k výrobe tu hrá zásadnú rolu. Aby totiž vznikol kvalitný doplnok, je potrebné nájsť dobrý zdroj a dbať na šetrné spracovanie. Kolagén sa dá získať jedine zo živočíšnych zdrojov, no takýto kolagén v neupravenej forme by ľudské telo nedokázalo vstrebať a tak je potrebné ho štiepiť. A to veľmi šetrne.

Najlepší kolagén na kĺby je taký, pri ktorom štiepenie zaručí maximálny potenciál na prienik kolagénových peptidov do krvného obehu človeka, aby tam mohli robiť svoju prácu. Telo ich potom využíva v chrupavkách, kostiach a tkanivách.

Vo svete vedci vo viacerých štúdiách popisovali účinky kolagénových peptidov na pohybový aparát pri dlhodobom užívaní. Skúmali nielen pôsobenie v tele mladších atlétov[1], ale aj u ľudí vyššej vekovej kategórie[2]. Dlhodobé, aspoň trojmesačné užívanie kolagénu môže prispieť:

Užívanie kolagénu na podporu kĺbov v staršom veku
  • k zníženiu bolestivosti kĺbov, kostí či šliach,
  • k podpore regenerácie chrupaviek a odolnosti kĺbov,
  • k spevneniu kostí a spojivového tkaniva,
  • účinný kolagén môže napomôcť k prevencii vzniku ochorení pohybovej sústavy, ako je osteoporóza, osteoartritída a iné,
Gaia collagen protein obohatený o papaín

Vyskúšajte aj vy účinný kolagén na kĺby

Pravidelným užívaním podporuje spevnenie kostí a spojivového tkaniva.
Pozitívne vplýva na pohybový aparát.

Gaia Collagen Protein® vsádza na prírodné zloženie podložené 4 patentmi s 30-ročnou históriou a využíva hydrolytické štiepenie pomocou enzýmov. Vďaka tomu sa až 98% peptidov dokáže vstrebať do obehu a fungujú ako účinná podpora kĺbov. Gaia Collagen Protein® obsahuje čistý hovädzí kolagén obohatený o ovocný enzým papaín pre ešte rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie peptidov do krvného obehu.

Prírodný kolagén na kĺby Gaia Collagen Protein® môže byť pre seniorov obzvlášť vhodným doplnkom, pretože je v tekutej forme. Žiadne ťažkosti s užívaním a žiadne problémy s trávením. Užívanie teda nemôže byť jednoduchšie.

Kolagén pre udržanie zdravia a kvalitný výkon

Nemusíte byť ani senior. Začať s kolagénom odporúčajú mnohí odborníci už vo veku okolo tridsiatky. Dámy o tom vedia svoje, keď vsádzajú na prevenciu proti vráskam. Čo sa týka pohybového aparátu, kolagén môže zlepšiť kvalitu života každému, kto aktívne športuje. Podpora kĺbov v staršom veku je skrátka nevyhnutnosťou.

Recenzie na kolagén Gaia Collagen Protein® sú dôkazom jeho účinkov. Bežec Pavol Sovič je jedným z nich, jeho príbeh ste si už na našom blogu mohli prečítať. Užívanie kolagénu skrátka môže mať slušné preventívne účinky, preto s ním odporúčame začať včas, skôr než vás ochromia prvé bolesti. A môže byť aj ideálnym darčekom pre vašich najbližších, ktorí už presiahli vekovú hranicu päťdesiatky.

Tip odborníka:

Gaia collagen protein obohatený o papaín - výhodné 3 mesačné balenie

Pre želané výsledky užívajte Gaia Collagen Protein® po dobu 3 mesiacov
(zvýhodnená cena je automaticky započítaná)

NÁŠ TIP: Nezabúdajte, že pri dlhodobých problémoch s kĺbami je prioritou vyhľadať lekársku pomoc. Prírodný kolagén na kĺby vo forme výživového doplnku síce môže fungovať ako pomoc a prevencia, základom je však správna liečba.

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18416885/
[2] https://www.researchgate.net/publication/285117930_Collagen_peptides_improve_knee_osteoarthritis_in_elderly_women_A_6-month_randomized_double-blind_placebo-controlled_study

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *