Skúsenosti

Bežec, Pavol Sovič a jeho príbeh s Gaia Collagen Protein

Bežec, Pavol Sovič a jeho príbeh s Gaia Collagen Protein

Niekomu možno známy, veď, netajím sa ním. Koniec koncov, ktorí z vás prežili a možno aj prežívajú to isté? Každý tretí Slovák nad 40 rokov pociťuje väčšie či menšie problémy s pohyblivosťou a bolesťami kĺbov. Ten môj príbeh sa zvrtol do šťastnejšej verzie.

Teraz mám 54 rokov, za sebou niekoľko maratónov aj ultra maratónov, tento rok v júli bežím 24-hodinovku. Po celý rok plávam v jazere a v Dunaji, chodím do hôr, leziem po skalách, skrátka, vediem šťastný a naplnený život. Som vďačný, že sa môžem hýbať, že môžem pracovať. A to všetko bez bolesti. Pred desiatimi rokmi tomu však tak nebolo.

V roku 2012, po dlhšej pauze som znovu začal s behom. Pľúca si celkom dobre pamätali, len nohy za nimi prestali stíhať. Najskôr pichanie v kolene, po ňom nastupovala tupá bolesť. Zaťal som zuby a behal ďalej.

Ku koncu už bola bolesť tak silná, že som nevládal ani poriadne chodiť. Z kopca som cúval a aj tak to bolelo. Pri pokrčení kolena mi cez kožu vykúkal asi centimetrový výstupok. Pravdepodobne niečo utrhnuté z kolenného kĺbu.

V tom čase som bol presvedčený, že som vyskúšal hádam všetky prípravky a masti sveta. MSM, kolagény, kadejaké mastičky, chondroitin sulfát… nič. Žiadna pozitívna zmena. Vtedy som po prvý raz narazil na GAIA Collagen.

Vďaka priateľovi, ktorý mi ho odporučil som sa stal prvým testujúcim. Peňazí na veľký prieskum importér nemal nazvyš, nuž, každý dostal namiesto troch len jednu fľašu. Kúra mala trvať 3 mesiace, skrátila sa na mesiac.

Bežec, Pavol Sovič a jeho príbeh s Gaia Collagen Protein
Gaia collagen protein obohatený o papaín

Vyskúšajte aj vy účinný kolagén na kĺby

Pravidelným užívaním podporuje spevnenie kostí a spojivového tkaniva.
Pozitívne vplýva na pohybový aparát.

Priznám sa, nebol som vzorná vzorka. Sem tam som zabudol, vynechal, užil ráno, namiesto večer pred spaním. Že výsledok neprichádzal? To ma vôbec neprekvapilo. Mal som s tým u iných preparátov bohaté skúsenosti. Tu však nastala po mesiaci zmena. Hýbem nohou, kolenom krútim. Nebolí! Ale vôbec nebolí! Môžem chodiť, behať. “Niečo na tom kolagéne bude,” hovorím si. Na jeseň som si kúpil 2 fľaše. Kúra trvá 3 mesiace, pri mojom neporiadnom užívaní mi 2 fľaše stačia.

Náhoda chcela, že som práve spracovával materiál ohľadne koreňa Maca. Okrem iných výhod ma zaujala aj jeho schopnosť napomáhať regenerácii tkaniva. Ako sa spieva v jednej piesni: “Život je príliš krátky pre plač, ale dosť dlhý na skúšanie.” Sem tam, hlavne, keď som išiel behať, som zjedol za malú lyžičky prášku z Maca koreňa. Aj GAIA Collagen som sa snažil brať poctivejšie. Vydržal mi od konca septembra až do Vianoc. Medzi sviatkami som niečo spozoroval. Pokrčím koleno…div sa svete! Išlo to úplne voľne a chrupavka, čo vybiehala z kolena, odrazu … nevybieha!!!

Doteraz hovorím, že som na Ježiška dostal nové kolená. Je úžasné, akej regenerácie je telo schopné, keď mu doprajete dobrú výživu. GAIA Collagenu som zostal verný. Teda až na posledné 2 roky, kedy na trhu nebol. Najvyšší čas, že sa v lete znovu objavil. Už už som pomaly zase začal prichádzať na staré omíňanie v kolene. Pravidelné užívanie 2x ročne je pre mňa teraz dostatočnou prevenciou.

Tip odborníka:

Gaia collagen protein obohatený o papaín - výhodné 3 mesačné balenie

Pre želané výsledky užívajte Gaia Collagen Protein® po dobu 3 mesiacov
(zvýhodnená cena je automaticky započítaná)

Poviete si: “Vyše 100 eur 2x ročne?!” Je to drahé? Ako pre koho. Pre toho, kto sa zbaví bolesti, kto sa môže slobodne hýbať, kto sa nemusí prevaľovať v posteli a bolesť mu diktuje ako má ležať, pre niekoho, kto má slobodu pohybu. Skrátka pre mňa je to určite lacnejšie ako pravidelné užívanie liekov proti bolesti alebo ortopedických pomôcok, aby som vôbec mohol chodiť. Nie ešte behať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *