Najlepší kolagén na trhu? Gaia Collagen Protein® vás presvedčí!
Konzumácia spiruliny a jej účinky: 10 hlavných benefitov
Konzumácia spiruliny a jej účinky: 10 hlavných benefitov
17. januára 2023
Bežec, Pavol Sovič a jeho príbeh s Gaia Collagen Protein
Bežec, Pavol Sovič a jeho príbeh s Gaia Collagen Protein
6. marca 2023

Najlepší kolagén na trhu? Gaia Collagen Protein® vás presvedčí!

Snáď každý z nás už niekedy nejaký ten kolagén vyskúšal. Muži zrejme kvôli jeho účinkom na kĺby a regeneráciu pri športových úrazoch a ženy na skrášľovanie. 

Zrejme ste aj vy videli alebo počuli o kolagéne a jeho „zázračných“ účinkoch.

Niektoré reklamy sľubujú nesplniteľné, hlavne ak sa jedná o podozrivo lacný produkt - väčšinou vyzerá ako krabička s tabletkami v peknom obale.

V tomto článku sa dozviete nielen to, čo musí skutočne účinný produkt spĺňať, ale zoznámite sa aj s jedinečným Gaia Collagen Protein®, ktorý je skutočným Rolls Roycom na trhu s kolagénmi.

Kvalitný kolagén totiž nie je lacný, pretože na to aby v tele fungoval presne tak ako chceme, musí byť vyrobený z tých najkvalitnejších zlúčenín, otestovaný a musí prejsť špeciálnou úpravou.

Čo všetko musí kolagén spĺňať na to, aby bol skutočne účinný?

V prvom rade si povedzme, čo je kolagén. Jedná sa o skleroproteín, vo vode nerozpustnú bielkovinu, ktorá je základnou stavebnou časťou podporných tkanív. Kolagén dodáva ľudskej pokožke pevnosť, odolnosť, ako aj pružnosť tkanív a orgánov.

Vedeli ste, že v pokožke sa nachádza až 75% celkového množstva kolagénu? Vedeli ste aj to, že už v 25. roku života začína jeho množstvo klesať? U niekoho to samozrejme môže byť neskôr, u iného skôr. Základným signálom o stave našej hladiny kolagénu v tele je stav našej pokožky.

Na stav našej pokožky vplývajú aj vonkajšie faktory ako napríklad životospráva, kvalitný spánok, šport a zlozvyky fajčenie či pitie alkoholu.

Preto má užívanie kvalitného kolagénu preventívny význam už od mladosti.

TIP: Pamätajte však na to, že žiadny doplnok stravy, vitamín a ani liek nenahradí odporúčanie odborníka/lekára!

Dopĺňanie kolagénu môže pomôcť k lepším výsledkom, úľave od bolesti alebo k obnove prirodzeného kolagénu v tele, no nikdy za lekára neodvedie jeho prácu!

Ak poznáte svoje zdravotné problémy, viete, že bez odborníka napríklad na kĺby, chrupavky, či fyzioterapeuta sa nezaobídete.

Poznáme viac ako 27 typov kolagénov!

O nich si napíšeme niekedy nabudúce, pretože tie najdôležitejšie sú pre nás typy I., II. a III. Sú aj najviac zastúpené v koži, vnútorných orgánoch, tkanivách ale napríklad aj v črevách.

Vedci stále získavajú nové poznatky o kolagéne, pričom sa zistilo, že jeho úloha pre naše zdravie je ešte dôležitejšia ako sa predpokladalo. Zjednodušene by sa dalo povedať, že kolagén je „bielkovina mladosti a vitality“.

Z čoho sa vyrába kolagén? Najčastejšie sa môžete stretnúť s rybacím kolagénom, bravčovým alebo hovädzím. Podľa mnohých štúdií je najvhodnejší pre človeka práve hovädzí, pretože je najčistejší a najlepšie stráviteľný.

Najrozšírenejší je kolagén 1. typu. U človeka je zastúpený až na úrovni 90% a nájdeme ho v pokožke, šľachách, kostiach a zuboch.

Gaia Collagen Protein

Porovnanie tváre ženy užívacej kolagén gaiaKolagén, ktorý sa nachádza v Gaia Collagen Protein je hovädzí hydrolyzovaný (predtrávený) pomocou prírodných enzýmov, čo znamená, že je štiepený procesom hydrolýzy tak (laicky povedané je to štiepenie látok na menšie časti), aby sa vedel až na 98% vstrebať do tkanív.

To mu dáva najvyššie možné čisté využitie bielkovín telom, pretože sú už rozložené a pripravené na absorpciu.

Vďaka ovocnému enzýmu papaínu, ktorý sa podieľa na tráviacich procesoch sa Gaia Collagen Protein vstrebáva rýchlo a bezo zvyšku.

Zrejme už viete aj to, že kolagén skvele účinkuje spolu s vitamínom C, ktorý podporuje zabudovanie kolagénu do pokožky.

Dôležité je poznamenať, že vitamín C je nevyhnutný pri tvorbe kolagénu a nie pri jeho vstrebávaní do organizmu!

Gaia collagen protein je kompletne vytvorený, a preto “nepotrebuje vitamín C”. Ak chcete pridať viac vitamínu C do svojho organizmu, pred užitím zmiešajte náš kolagén s trochou pomarančového džúsu.

Dôležitý faktor je aj to, že je v tekutej forme. Tabletka sa musí rozložiť tráviacim procesom a výsledkom je, že telo dokáže vstrebať menej kolagénu. Zatiaľ čo tekutá forma sa začne ihneď vstrebávať.

V Gaia Collagen Protein sa nachádzajú dva druhy biologicky účinnej tekutej formy kolagénu, a teda kolagén typu I. a III., ktoré spolu zaručujú silný výsledok.

Prečo by ste určite mali vyskúšať Gaia Collagen Protein?

Ako sa hovorí, lepšie je raz skúsiť ako tisíckrát počuť. Aj keď si na začiatku môžete položiť otázku, prečo skúšať niečo drahšie keď na trhu nájdete kopec lacnejších produktov. Opäť sa bavíme o otázke kvality a kvantity.Papaia a enzým papaín obsiahnutý v produkte gaia kolagém

Uveďme si to na príklade:

Kúpite si nejaký lacnejší kolagén, no neuvidíte žiadny alebo len minimálny výsledok. Nepríde vám to ako zbytočné vyhodené peniaze? Alebo si zaobstaráte drahý krém na pleť, ktorý bohužiaľ účinkuje len vo vrchných vrstvách kože. Na rozdiel od oboch prípadov, Gaia Collagen Protein® pôsobí zvnútra a teda vyživuje nie len pokožku a vlasy, ale aj kĺby a spojivové väzivá.

Zaujímavosť: Majte na pamäti, že peniaze investované do Gaia Collagen Protein nie sú investované len do pleti bez vrások, ale aj do vášho zdravia.

  • Gaia Collagen Protein pomáha zlepšiť kvalitu vašej pleti už po niekoľkých týždňoch; jemnejšie vrásky, žiarivá a jasnejšia pleť.
  • Prispieva k pevnejším, lesklejším a zdravším vlasom a nechtom.
  • Pri dlhodobom užívaní pomáha pri spevňovaní  kostného tkaniva, väzivového tkaniva, redukcií zápalov kĺbov a obnove oslabenej chrupavky.
  • Napomáha telu sa po športe rýchlejšie regenerovať a a spevňovať celkový svalový tonus.
  • Gaia Collagen Protein je jedinečná tekutá forma kolagénu, ktorý napomáha vnútorne omladiť vašu pleť, prinavrátiť zdravie pohybovému aparátu, dodávať vám energiu, zlepšovať váš športový výkon a zlepšovať svalový tonus. Toto všetko sa skrýva v jednej fľaši tohto výnimočného kolagénu.

V čom je sa Gaia Collagen Protein odlišuje od konkurencie?

  1. Patentmi overenou účinnosťou – patentované zloženie kolagénu dodáva najvyššie množstvo bielkovín v najmenšej možnej dávke, až 15 g bielkovín na 30 ml. Podporované štyrmi americkými patentmi „spôsobu použitia u ľudí“.
  2. Extrémne vysokou vstrebateľnosťou – je predtrávený a hydrolyzovaný v jedinečnej a patentovanej tekutej zmesi. Hydrolyzované ovocnými enzýmami, poskytujúce rýchlu absorpciu aj pri zhoršených žalúdočných procesoch.
  3. Výnimočným zložením – v Gaia Collagen Protein nájdete dva druhy hovädzieho kolagénu. Okrem toho obsahuje aj aminokyseliny s vysokým obsahom arginínu, glycínu, prolínu a hydroxyprolínu, ktoré podporujú rýchly rast nových bielkovín, hojenie tkanív, chránia svalovú hmotu a poskytujú vysoké čisté využitie bielkovín.
  4. Jednoduchou formou užívania – na rozdiel od práškov a piluliek sa ľahko prehĺta a strávi. Žiadne veľké tabletky ani žiadne prášky na miešanie. Dodávanie tekutou formou je ideálne pre ľudí, ktorí nedokážu prehltnúť pilulky alebo majú ťažkosti s konzumáciou pevných látok. Stačia len dve čajové lyžičky denne do pohára s vodou. Ma príjemnú čerešňovú príchuť prírodného pôvodu.
  5. Bez pridaných látok – neobsahuje mlieko, sóju, obilie, glutén, kvasnice, škrob, pridanú soľ, bravčovinu, umelé sladidlá, farbivá či príchute.

Vyskúšajte aj vy najlepší kolagén na kĺby

Gaia Collagen Protein vám poskytne kompletnú starostlivosť o vašu krásu, telo aj zdravie v jednej fľaške nabitej extra účinnými látkami a to všetko v overenej a patentovanej forme. Prvé pozitívne výsledky začnete pozorovať už po 3 týždňoch, pričom odporúčané je 3 mesačné užívanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *